HAKKIMIZDA

Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi Maltepede E5 karayolu üzerinde 1000 m2 kapalı alanlı müstakil binada kurulu tam teşekküllü görüntüleme merkezidir. 2003 yılında Maltepe Görüntüleme Merkezi adıyla Oğuz CANTİMUR, Levent ÇELİK ve Nuri TASALI tarafından kurulan merkezimiz 2012 yılında tamamen yenilenen binasında Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi ismiyle hastalarına hizmet etmeye aralıksız devam etmektedir. 
Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi biri radyoloji profesörü olmak üzere tam zamanlı 2 radyoloji doktor ve yaklaşık 30 personel ile hizmet vermektedir. 

Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi son teknoloji cihaz parkına sahip olup tüm radyolojik modaliteleri bünyesinde barındırmaktadır. Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi ndeki cihazlara ait Sağlık bakanlığı ve Türkiye Atom Enerji Kurumunun gerekli gördüğü ruhsatnamelerin tamamı eksiksiz olarak mevcuttur.  Tüm cihazlarımız düzenli bakım onarım sözleşmeleri ve elektronik sigortalar ile kalibrasyon ve süreklilik anlamında güvence altındadır. 

Tanısal Radyoloji gelişmiş cihazlar ile elde edilen görüntülerin bilgi ve tecrübe ile harmanlanarak yorumlanması esasına dayanan teknoloji yoğun bir bilim dalıdır. Bu bağlamda teknolojinin güncel takibi en önemli destek ayaklarından biridir. Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi’nin cihaz parkının gözbebeği Manyetik Rezonans (MR) cihazı 2012 yılında tamamen yenilenmiş olup ülkemizde bu alandaki ilk birkaç cihazdan biri konumuna gelmiştir.  Total Imaging Matrix (TIM) teknolojisine sahip MR cihazımız ile çok daha hızlı detaylı ve konforlu tetkikler elde etmek mümkün olmaktadır. Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi ‘nde kurulu Bilgisayarlı Tomografi (BT) cihazında bu alanda son teknoloji olan çok kesitli BT teknolojisi kullanılmaktadır. Tam zamanlı uzman radyolog yönetimindeki Renkli Doppler Ultrasonografi ünitemiz de son teknoloji cihazlar ile hizmet vermektedir. Matriks prob teknolojisi kullanılan Renkli Doppler Ultrasonografi ünitemizde 4 boyutlu görüntüler elde etmek mümkün olmaktadır. Alanında en detaylı ulusal ve uluslar arası standartlara sahip Kemik yoğunluğu cihazını bünyesinde barındıran Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi Dijital Röntgen ve özellikle tüm omurga ve boy grafilerinin alınabildiği Orthoröntgen cihazları ile de fark yaratmaktadır. 

Yatar masa ile stereotaksik biopsi de yapılabilen Dijital mamografi cihazı ile donatılmış olan Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi Meme Görüntüleme Ünitesi ülkemizde bu alandaki en önemli bilim insanlarından biri olan Prof.Dr.Levent Çelik tarafından yönetilmektedir. 2012 yılında tamamen yenilenen dekorasyonu ile Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi’nde Meme Görüntüleme Ünitesi hastalarımızın konforu ve mahremiyeti göz önüne alınarak tümüyle ayrı bir kat olarak düzenlenmiştir

Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi ‘nde çekilen tüm radyolojik görüntüler web tabanlı PACS (Picture Archiving and Communicating System) sistemi ile arşivlenmektedir. Görüntüler uzmanlarımız tarafından güvenli internet ortamında dünyanın her yerinden çekimden dakikalar sonra incelenebilmektedir. Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi 2006 yılından beri ülkemizdeki ilk örnek olan teleradyoloji şirketinin de kurucu ortağıdır). Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi 2009 yılında kalite standartları çalışmalarını da tamamlanmış olup ISO 9001-2008 ile sertifikalandırılmaya hak kazanmıştır. Öte yandan uluslararası hakem kuruluşların denetiminde gerçekleştirilen ve Sağlık Bakanlığımız tarafından onaylanmış dünyanın 9 saygın çok uluslu ilaç şirketinin yürüttüğü 16 tanesi başarıyla tamamlanmış olan toplam 60 uluslararası klinik araştırmanın kayıtlı hastalarının radyolojik takipleri  merkezimizde gerçekleştirilmektedir. Klinik araştırmaların gerektirdiği uluslar arası tecrübe ve bilimsel birikimi defalarca onaylanmış olan Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi , ülkemizdeki bu konudaki lider kuruluşlardan biridir. 

2003 yılından bu yana 200.000 üzerinde tetkik yapmış olmanın haklı gururu ve tüm bu sayılanların ötesinde Radiologica Görüntüleme ve Tanı Merkezi olarak hastalarımıza hissettirebildiğimiz ölçüde kaliteli olduğumuzun bilinci ile hizmet vermeyi ilkemiz kabul ediyoruz.

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.

* Daha önce merkezimize geldiniz mi ? :