Tüm Sorular
 • Soru :
  KAAN ALTAY
  03 Nisan 2018
  Oğuz Bey Merhaba, Geçen cumartesi kurumunuzda beyin mr'ı çektirdim. Nöroloji doktorum başağrısı için istemişti. Sizin yayınladığınız raporda aşağıdaki cümle mevcut. Kist deyince biraz endişelendim. Alınması gereken bir kistmidir.Doktor randevümde önümüzdeki cumartesi günü. Öncesinde de sizin yorumunuzu almak istedim. Endişeli bir durum yoktur umarım. Teşekkürler. Saygılarımla. "Bilateral maksiller sünüslerde ve frontal sinüste mukozal kalınlaşma ve retansiyon kistleri ile uyumlu görünüm izlenmiştir.Diğer paranazal sinüslerin ve mastoid sellülerin aerasyonları normaldir. Sonuç Kronik sinüzitis ile uyumlu bulgular Nöral parankimal patoloji izlenmedi"
  Cevap :
 • Soru :
  dilek sağlam
  27 Şubat 2018
  hocam merhabalar; 44 yaşındayım doktorumun isteği üzerine mamografi yaptırdım. sonuç: ACRBIRADS katogori:0 Sol aksillar kuyrukta 6mm çapında nodüler opasite çıktı. sonografik korelasyon önerilir. denilmiş henüz sonuçları doktoruma gösteremedim. çok merakta kaldım bu nedir? bilgilendirirseniz sevinirim.
  Cevap :
 • Soru :
  ceyda saklı
  02 Ocak 2018
  merhaba hocam 32 yaşındayım ve kendimi muayene ettiğimde sağ mememde fındık buyukluğunde bir birşey hissediyorum adet dönemlerimde ise mememde aşırı şişkinlik ve aşırı ağrı oluyor fakat yaşımdan dolayı mamografi cektirmeyi önermiyorlar usg yapmak istiyorlar fakat araştırmalarım sonucunda mamografi ultrasondan daha etkili ve daha kesin sonuç elde edilmesini sağlıyormuş . sizen ricam yardımcı olmanız teşekkürler
  Cevap :
 • Soru :
  Melis Yıldırım
  07 Mayıs 2017
  Merhaba hocam yaşım 18 gecen aylarda bi meme ucumda yara çıktı.diğer meme ucumda sadece küçük bir nokta seklindeydi.18 ime basmadığım için çocuk cerrahina gittim.ultroson cektiler.ultroson temiz çikti.dr iki krem verdi kullandım neredeyse tamamen gecti .gectiği anda iki kremi de bırakmiştim.fakat şimdi yara kabuğu gecti ama şimdi iki göğüsüm de de koyu renk çatlak çatlak kabuk oluştu.önceden diğerinde neredeyse hiç bi farklı durum yoktu ama bu sefer o da oldu.bu neden oldu.napmalıyım?18ime bastım bu arada.lütfen yardım?
  Cevap :
 • Soru :
  Şule Baykan
  14 Şubat 2017
  Sayın Levent Bey, 33 yaşında 2 çocuk annesiyim ve şuan 5 aylık hamileyim yaklaşık 2 haftadır sol mememde bir beze oluştu (kendi kendime 2 hafta önce farkedebildim daha önce var mıydı bilemiyorum) beze ilk farkettiğim zamandan 6 hafta sonra büyüyerek 8 cm ulaştı memenin üst kısmından koltuk altına doğru ağrı yapıyor yanma da var canımı çok yakıyor ultrason çektirdim sonuç olarak memede süt bezi tıkanmış olabilir dediler bu durumda ne yapmam gerekir sizin öneriniz nedir?
  Cevap :
 • Soru :
  Reyhan Atalay
  13 Şubat 2017
  Levent Bey Merhaba, Kardeşim daha 7 yaşında yanağında damar düğümlenmesi var 1 tane büyük 3 tane küçük kitle bulunmaktadır avuç içi büyüklüğünde morarmalar da var bide gittikçe büyüyor ne yapmalıyız?
 • Soru :
  Rasim Karakaya
  23 Ocak 2017
  Merhaba; Sertleşme sorunum var ve üroloji doktoruna gideceğim. Yaşadığım yer Bodrum'da doppler cihazı kamuda yok. Muğla sıtkı koçman üniversitesinde "Orta düzey" doppler cihazı var ve orada akademisyenler var. Milas devlet hastanesinde ise "Üst Düzey" dopller cihazı var, ve akademisyen olmayan uzmanlarımız var. Cihaz yönünden sizce hangi hastaneyi tercih etmeliyim?
  Cevap :
 • Soru :
  Esin Nadir
  08 Aralık 2016
  Hocam merhaba. Ocak 2016 da sol meme saat 9-10 hizasından 2 cm lik bening filodes tümör ameliyatı oldum. Yaşım 35. Evliyim. Çocuğum yok. Patoloji sonucu: Tümör sınırları ekspansif, Atipisiz ve mitoz sayısı 0. Mittik aktivite 0/10. Ağıstos 2016 da ve Aralık 2016 da tekrar ultrason çektirdim. Sonuç şu şekilde: Ağustos 2016: ***Her iki memede de çok sayıda düzgün kontörlü bening görünümlü solid Nodül. Eski incelemelere göre anlamlı değişiklik yoktur. Bazı nodüller yeni gelişmiştir" ***Sağ memede alt dış kadranda silik ve hafifçe düzensiz sınırlı santral vaskülirizasyon gösteren yeni solid lezyon oluşumu. Saat 8 hizası 7 mm genişliktedir. . 6 ay sonra usg kontrolü. ***Sol meme saat 10 hizasında derinde 11,4*10,5 mm üik içerisinde kalsifikasyon bulunan belirsiz ınırlı kalsifikasyona bağlı posterior akustik gölge veren hipoekoik lezyon izlenmiştir. (Burası ameliyat olduğum yere çok yakın.) Aralık 2016 : *** Her iki memede çok sayıda, eski incelemeye göre anlamlı değişiklik göstermeyen bening görünümlü solid nodül *** Sol memede saat 12 hizasında 1.5 cm genişlikte belirgin kitlesel konfigürasyon göstermeyen hipoekoik lezyon (postoperatuar değişiklik?) Eski incelemede tanımlanmamıştır. (3 ay sonra US kontrolü önerilir.) *** ÜİK operasyon lojunda yapısal bozulma izlenmiştir. Saat 9 hizasında derinde yaklaşık 11mm genişlikte yağ kisti de olarak değerlendirilne heterojen hiperekoik alan izlenmiştir. Operasyon lojunun bozulması ve 3 ay sonra kontrole yeniden çağırılmam çok korkutuyor beni. Umarım korkulacak birşey yok dersiniz ve biraz olsun rahatlarım. Yorumunuzu rica edebilir miyim? Şimdiden çok teşekkür ederim.
  Cevap :
 • Soru :
  Fatma Güler
  22 Eylül 2016
  Annemin sol memesinde şiddetli ağrı var. Ne yapmalıyım. Annem 46 yaşında.
  Cevap :
 • Soru :
  Özlem o
  01 Eylül 2016
  Sağ memede üst-orta kesimde yaklaşık 24x13 mm. boyutunda lobüle ve düzgün konturlu RDG incelemede düşük düzeyde vakülerite gösteren hipoekoik solid yapıda lezyon izlenmekte olup doktorum tarafından fibroadenom olduğu söylendi 4 ay sonra kontrol edilmesini veya ameliyat önerildi. Geçen yılda gögüs ucundan fibroadenom aldırdım ameliyatsız cözüm istiyorum.İstanbul dışındayım oraya gelirsem ameliyatsız cözüm olur mu ? Birde ameliyat cözüm sakıncalı olduğu söyleniyor yardımcı olursanız sevinirim.
  Cevap :
 • Soru :
  Nar Bilişim
  10 Ağustos 2016
  Nar Bt Test
 • Soru :
  cenk demirci
  16 Haziran 2016
  merhaba hocam 31 yaşındayım size bir sorum olacaktı benim memelerin kadın memesi gibi büyük ve aşırı rahatsız ediyor denize girerken bu durumdan sürekli utanç duymaktayım İnternet ortamında yaptığım araştırmalarda ameliyat diye bir seçenek gördüm sizce yaptırmalı mıyım yoksa başka bir tedavisi varmıdır. teşekkürler
  Cevap :
 • Soru :
  Candan Ceyhun
  01 Nisan 2016
  28 Yaşındayım, annem meme kanseri, sağ mememde çok ağrı var acaba ne yapmalıyım?
  Cevap :
 • Soru :
  Ayşe SÖNMEZ
  10 Mart 2016
  Hayırlı akşamlar hocam.29 yaşındayım.16 Şubatta memeden kitle alındı.Bugünde patoloji sonucumu aldım.Negatif mi pozitif mi anlayamadım.Sonucu size bir sormak istedim.Cevaplarsanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler. MAKROSKOPİK BULGULAR:Üzerinde oryantasyon işareti ile birlikte gönderilen 4,3x 2,5 x2,4cm ölçüsünde kesiti lobüle görünümünde beyaz renkli sol meme eksizyonel biopsi materyali(26k-) MİKROSKOPİK BULGULAR: Mitoz : 3/4 BBA Sellülarite:Hafif Pleomorfizm:Hafif Tümor sınırı:ekspansif büyüme paterni Nekroz:Görülmedi PATOLOJİK TANI: SOL MEME KİTLE,EKSİZYONEL BİOPSİ: -BENİGN FİLLOİDES TÜMÖR -TÜMÖR ÇAPI:4CM -ÇEVRE MEME DOKUSU:ADENOZİS -CERRAHİ SINIRLAR:DÜZNELİ YAPI(LEZYON BAZI ALANLARDA 1MM MESAFEDEDİR.) -NONNEOPLASTİK MEME: FİBROZİS,ADENOZİS,EPİTEL HİPERPLAZİSİ,KİST FORMASYONU APOKRİN METAPLAZİ
  Cevap :
 • Soru :
  ZEKİYE ÇETİN
  26 Şubat 2016
  38 yaşındayım annem meme kanseri 2 çocuk annesiyim sol göğüs 28×10mm lenf nodu cikti crp çok yüksek çıkıyor sol kolumda şişme oluyor ve uyusuyor ne yapmalıyım tehlikeli bir durum var mi acava
  Cevap :
 • Soru :
  ebru maran
  22 Şubat 2016
  Merhaba Fibroadonem ameliyat ucretleriniz ne kadar ayrica estetik dahil oluyor mu herhangi sekil bozuklugunda? Estetik fiyatiyla birlikte donusunuzu rica ediyorum.
  Cevap :
 • Soru :
  Simge Er
  18 Şubat 2016
  Hocam iyi günler ben 26 yaşındayım. bundan 3 sene önce kanımdaki crp yüksekliğinden kusma ateş eşliğinde acilen enfeksiyon hastalıklarında yattım. Kanımda virüs olduğunu yediğim yada içtiğim bişeyden kaynaklandığını söyledi doktorlar. şu an bir sıkıntım yok crp normal düzeylerde ondan sonrada hiç bir sıkıntı yaşamadım hocam. ben 6 yaşına kadar sürekli bademcik iltihabı ve ateş geçirdim yani çok hastalıklı bi çocukluğum geçti. Bundan 2 sene önce boynumu eklerken elime ufak boyutta bişey geldi hemen doktora gittim reaktif olduğunu 1 cm den küçük olduğunu söylediler. Bugün kontrol için öylesine tekrar gittim sağlıksal olarak şu an yoğun idrar yolu enfeksiyonum uçuğum birde ağzımda dişimden kaynaklı ufak yara var hocam. tekrar boyun usg çektiler bide kan tahlili yazdılar. Kan sayımım ve sedimantasyon değeri normal çıktı. Boyun usg sonucum aşağıdaki gibidir Troid glandı normal olarak değerlendirilmiştir. Bileteral submandibuler bölge normal boyut ve morfolojik görünümdedir. Sağ parotis bezi kuyruğu lokalizasyonunda 3 mm boyutlu reaktif lenf nodu izlenmiştir. Sol jigular zincirinde büyüğü 21 mm boyutlu lenf adenit ile uyumlu görünüm mevcuttur. Sol boyun arka kesiminde cilt altında 5x3 mm boyutlu reaktif özellikli lenf nodu izlenmiştir. Hocam bu lenf nodları normal mi normale döner mi yoksa böyle mi kalıcak hep? ben çok panikledim kötü bişey olma riski var mı nolur en kısa sürede bilgi verirseniz çok sevinirim
  Cevap :
 • Soru :
  Meliha ALTINBAŞAK
  25 Ocak 2016
  Merhaba Hocam,Be 1 seneden beri kontrol altındaim,ama şimdi bir şey şühpenlemişler...MAMOGRAFİ sonuç: her iki memede parankim paterni tip C patendedir.tüm kadranlarda fibroglanduler yoğunluk belirgindir.Mamografi duyarlık azalmıştır. Sol meme üst-orta dış kadran derinden yoğun parankime superpoze,silik konturlu ve oval formlu uzun aksada 28 mm ölçulen kitle görulmektedır. UNTRASONOGRAFİ SONUÇ: Sağ memede alt-dış kadranda 5mm yoğun içerikli kist mevcut. sol memede üst-dış kadranda,meme bitim çizgisinde 21 mm çapında oval şekli solid lezyonlar saptanmıştır.sol memede en büyükleri 4 mm 1-2 adet basit kist izlenmiştir. sabırsızlıkta bekliyorum..
  Cevap :
 • Soru :
  umut
  16 Aralık 2015
  Hocam merhaba. Annem meme ca dan kaybettik. Ben daha 35 yasindayim mastit vb öykümde olmakla beraber meme us da Sag meme alt kadranda 2mm lik basit kist Buyugu sagda 21×9 mm boyutunda olan bening reaktif LAM.lar izlenmektedir yazilmis. Bırads kategori 2 raporlanmis. . Ama annemde de ilk önce öyle cikmisti sonra biyopsi asamasinda gec kalinmisti diye ben mammografi cektirmek istiyorum yaşım bakimindan buna tibbi kanunlarca hakkim yok mu ?
  Cevap :
 • Soru :
  brk
  10 Aralık 2015
  Hocam çektirdiğim Waters Filminin köşesinde tam emin değilim ama "Step:Akciğer PA" yazıyor. Bunun anlamı nedir? Gereksiz yere radyasyona maruz kalmış olabilir miyim? Yaşım: 21
  Cevap :

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.

* Daha önce merkezimize geldiniz mi ? :