Meme Radyolojisi
 • Soru :
  KAAN ALTAY
  03 Nisan 2018
  Oğuz Bey Merhaba, Geçen cumartesi kurumunuzda beyin mr'ı çektirdim. Nöroloji doktorum başağrısı için istemişti. Sizin yayınladığınız raporda aşağıdaki cümle mevcut. Kist deyince biraz endişelendim. Alınması gereken bir kistmidir.Doktor randevümde önümüzdeki cumartesi günü. Öncesinde de sizin yorumunuzu almak istedim. Endişeli bir durum yoktur umarım. Teşekkürler. Saygılarımla. "Bilateral maksiller sünüslerde ve frontal sinüste mukozal kalınlaşma ve retansiyon kistleri ile uyumlu görünüm izlenmiştir.Diğer paranazal sinüslerin ve mastoid sellülerin aerasyonları normaldir. Sonuç Kronik sinüzitis ile uyumlu bulgular Nöral parankimal patoloji izlenmedi"
  Cevap :
 • Soru :
  dilek sağlam
  27 Şubat 2018
  hocam merhabalar; 44 yaşındayım doktorumun isteği üzerine mamografi yaptırdım. sonuç: ACRBIRADS katogori:0 Sol aksillar kuyrukta 6mm çapında nodüler opasite çıktı. sonografik korelasyon önerilir. denilmiş henüz sonuçları doktoruma gösteremedim. çok merakta kaldım bu nedir? bilgilendirirseniz sevinirim.
  Cevap :
 • Soru :
  ceyda saklı
  02 Ocak 2018
  merhaba hocam 32 yaşındayım ve kendimi muayene ettiğimde sağ mememde fındık buyukluğunde bir birşey hissediyorum adet dönemlerimde ise mememde aşırı şişkinlik ve aşırı ağrı oluyor fakat yaşımdan dolayı mamografi cektirmeyi önermiyorlar usg yapmak istiyorlar fakat araştırmalarım sonucunda mamografi ultrasondan daha etkili ve daha kesin sonuç elde edilmesini sağlıyormuş . sizen ricam yardımcı olmanız teşekkürler
  Cevap :
 • Soru :
  Rasim Karakaya
  23 Ocak 2017
  Merhaba; Sertleşme sorunum var ve üroloji doktoruna gideceğim. Yaşadığım yer Bodrum'da doppler cihazı kamuda yok. Muğla sıtkı koçman üniversitesinde "Orta düzey" doppler cihazı var ve orada akademisyenler var. Milas devlet hastanesinde ise "Üst Düzey" dopller cihazı var, ve akademisyen olmayan uzmanlarımız var. Cihaz yönünden sizce hangi hastaneyi tercih etmeliyim?
  Cevap :
 • Soru :
  Esin Nadir
  08 Aralık 2016
  Hocam merhaba. Ocak 2016 da sol meme saat 9-10 hizasından 2 cm lik bening filodes tümör ameliyatı oldum. Yaşım 35. Evliyim. Çocuğum yok. Patoloji sonucu: Tümör sınırları ekspansif, Atipisiz ve mitoz sayısı 0. Mittik aktivite 0/10. Ağıstos 2016 da ve Aralık 2016 da tekrar ultrason çektirdim. Sonuç şu şekilde: Ağustos 2016: ***Her iki memede de çok sayıda düzgün kontörlü bening görünümlü solid Nodül. Eski incelemelere göre anlamlı değişiklik yoktur. Bazı nodüller yeni gelişmiştir" ***Sağ memede alt dış kadranda silik ve hafifçe düzensiz sınırlı santral vaskülirizasyon gösteren yeni solid lezyon oluşumu. Saat 8 hizası 7 mm genişliktedir. . 6 ay sonra usg kontrolü. ***Sol meme saat 10 hizasında derinde 11,4*10,5 mm üik içerisinde kalsifikasyon bulunan belirsiz ınırlı kalsifikasyona bağlı posterior akustik gölge veren hipoekoik lezyon izlenmiştir. (Burası ameliyat olduğum yere çok yakın.) Aralık 2016 : *** Her iki memede çok sayıda, eski incelemeye göre anlamlı değişiklik göstermeyen bening görünümlü solid nodül *** Sol memede saat 12 hizasında 1.5 cm genişlikte belirgin kitlesel konfigürasyon göstermeyen hipoekoik lezyon (postoperatuar değişiklik?) Eski incelemede tanımlanmamıştır. (3 ay sonra US kontrolü önerilir.) *** ÜİK operasyon lojunda yapısal bozulma izlenmiştir. Saat 9 hizasında derinde yaklaşık 11mm genişlikte yağ kisti de olarak değerlendirilne heterojen hiperekoik alan izlenmiştir. Operasyon lojunun bozulması ve 3 ay sonra kontrole yeniden çağırılmam çok korkutuyor beni. Umarım korkulacak birşey yok dersiniz ve biraz olsun rahatlarım. Yorumunuzu rica edebilir miyim? Şimdiden çok teşekkür ederim.
  Cevap :
 • Soru :
  Özlem o
  01 Eylül 2016
  Sağ memede üst-orta kesimde yaklaşık 24x13 mm. boyutunda lobüle ve düzgün konturlu RDG incelemede düşük düzeyde vakülerite gösteren hipoekoik solid yapıda lezyon izlenmekte olup doktorum tarafından fibroadenom olduğu söylendi 4 ay sonra kontrol edilmesini veya ameliyat önerildi. Geçen yılda gögüs ucundan fibroadenom aldırdım ameliyatsız cözüm istiyorum.İstanbul dışındayım oraya gelirsem ameliyatsız cözüm olur mu ? Birde ameliyat cözüm sakıncalı olduğu söyleniyor yardımcı olursanız sevinirim.
  Cevap :
 • Soru :
  Ayşe SÖNMEZ
  10 Mart 2016
  Hayırlı akşamlar hocam.29 yaşındayım.16 Şubatta memeden kitle alındı.Bugünde patoloji sonucumu aldım.Negatif mi pozitif mi anlayamadım.Sonucu size bir sormak istedim.Cevaplarsanız çok memnun olurum.Şimdiden teşekkürler. MAKROSKOPİK BULGULAR:Üzerinde oryantasyon işareti ile birlikte gönderilen 4,3x 2,5 x2,4cm ölçüsünde kesiti lobüle görünümünde beyaz renkli sol meme eksizyonel biopsi materyali(26k-) MİKROSKOPİK BULGULAR: Mitoz : 3/4 BBA Sellülarite:Hafif Pleomorfizm:Hafif Tümor sınırı:ekspansif büyüme paterni Nekroz:Görülmedi PATOLOJİK TANI: SOL MEME KİTLE,EKSİZYONEL BİOPSİ: -BENİGN FİLLOİDES TÜMÖR -TÜMÖR ÇAPI:4CM -ÇEVRE MEME DOKUSU:ADENOZİS -CERRAHİ SINIRLAR:DÜZNELİ YAPI(LEZYON BAZI ALANLARDA 1MM MESAFEDEDİR.) -NONNEOPLASTİK MEME: FİBROZİS,ADENOZİS,EPİTEL HİPERPLAZİSİ,KİST FORMASYONU APOKRİN METAPLAZİ
  Cevap :
 • Soru :
  ersen kolcular
  12 Nisan 2015
  hocam sol taşakta 3.97 çapında genişeleme vardı amiliyat oldum fakat 15 gün sonra tekrar 2.97 çapında genişleme oldu ve penise düzenli kan akışı sağlamıyor cinselik cekmiyor ne yapa bilirim
  Cevap :
  Doç.Dr. Mehmet Mahir Atasoy

ONLINE RANDEVU

Online Randevu KENDİM RANDEVUALMAK İSTİYORUM

Buradan randevunuzu tarih ve uzmanınızı seçerek 7/24 planlayabilirsiniz.

Online Randevu BENİ ARAMANIZI İSTİYORUM

Randevu formunu doldurun, Çağrı merkezimiz sizi arasın. Randevunuzu bizimle planlayın.

* Daha önce merkezimize geldiniz mi ? :